piątek, 1 lipca 2016

Marsz OUN UPA w Przemyślu


Od kilku dni internet, radio i telewizja kipi od informacji na temat marszu w Przemyślu.

"W Przemyślu grupa kiboli i skrajnych nacjonalistów zatrzymała siłą procesję greckokatolicką." - można przeczytać w internecie


Jaką procesję greckokatolicką, przepraszam bardzo?

Człowiek którzy szedł na czele procesji, pod przykrywką grekokatolika miał na sobie barwy OUN UPA-zbrodniczej organizacji! Natychmiast obudziło to reakcje wśród mieszkańców Przemyśla jednak policja nie zareagowała na to dlatego koszulka została zerwana z tego człowieka. Oto cała awantura. Z tego co się orientuje policjanci powinni osobę obnoszącą się z nacjonalizmem ukraińskim, upa i banderą zatrzymać i odprowadzić na komendę w celu wyjaśnienia. Jednak nikt nie uznał tego za problem. To tak jakby Niemcy robili marsz z flagami III Rzeszy, swastykami, to tak, jakby oficjalnie czcili bohaterów z SS, robili na ich cześć defilady, a młodzieży opowiadali, że esesmani walczyli o zjednoczoną Europę.
A skoro była to tylko procesja greckokatolicka to dlaczego tak wielkie zainteresowanie wśród ukraińców wzbudziła Młodzież Wszechpolska w koszulka anty UPA? Jednak coś im nie pasowało.Ukraińcy żyją w wielkiej niewiedzy, w szkole nie uczą ich o ludobójstwie, nie znają swojej historii, a jak na Ukrainie pytam o Bandere 80% nie odzywa się, a 20% uzna go za bohatera. Zakłamana ukraińska historia!

Wciąż dla onetu lepiej wygląda, że to ukraińscy powstańcy a nie mordercy. Dlaczego żaden z dziennikarzy nie powiedział o paradzie banderowców w barwach czarno czerwonych, nikt nie wyjaśnił co te barwy symbolizują oraz kim był Bandera, nikt nie powiedział o ludobójstwie na Wołyniu i ilu Polaków zostało tam zamordowanych (w tym bezbronne kobiety i dzieci). W swoich artykułach dziennikarze zapominają wspomnieć o okrzykach ukraińców "Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi!"


Jednak "11 lipca rocznica ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez OUN UPA", "Kto chwali faszyzm i Banderę sam staje się faszystą", "Przemyśl zawsze polski", "Znajdzie się kij na banderowski ryj" uważają za okrzyki anty-ukraińskie. Niech dziennikarz wytłumaczy czytelnikom, które z powyższych haseł jest anty-ukraińskie? To, że Przemyśl jest polski, czy wspierający faszyzm jest faszystą?


23 osoby z Przemyśla zostały zatrzymane, z tego 9 osób usłyszało już zarzuty. A moje pytanie brzmi-jaką karę poniesie osoba wykrzykująca "Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi!" ?!
 

Ludzie irytują się, że "kibole" zakłócili spokój na procesji, no jakim prawem tak się stało, żądają wymierzania im kary? Za co? Za obronę polskości? Pragnę zaznaczyć również fakt, że w poniedziałek, na uroczystości odsłonięcia pomnika w Kniażycach Ci właśnie kibole zostali oficjalnie pochwaleni za honorową postawę obywatelską i obronę polskich wartości!


Ludzie obudźcie się z letargu bo to się może źle skończyć!
 
Gdzie protest mieszkańców co do tego marszu? Jak możemy pozwalać na to żeby banderowcy maszerowali przez polskie miasto i wykrzykiwali takie rzeczy?! To straszne, na co pozwalamy! Trupy pomordowanych jeszcze nie ostygły....


Nie możemy czekać na to aż młodzież przestanie poznawać polską historie i zapomni!


Czy walka o władze i pogoń za pieniędzmi zabiła w ludziach resztki człowieczeństwa?


Powinniśmy się temu przeciwstawić, WSZYSCY!

Bo niedługo może być za późno...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz